OPIS ŁODZI

Łodzie motorowe serii Marim 23 zostały zaprojektowane do użytkowania na morskich wodach przybrzeżnych oraz wodach śródlądowych, jako łodzie turystyczne lub robocze. Napędzane stacjonarnym silnikiem o mocy do 70 kW.

Na łodzi zastosowano relingi ze stali nierdzewnej montowane wzdłuż linii łodzi oraz relingi z drewna mahoniowego i umieszczone na dachu i z przodu kabiny. Na burcie zamontowano 6 knag ze stali nierdzewnej o długosci 250 mm. Na przednich skrajnych oknach znajdują się wycieraczki. Boczne okna kabiny są otwierane. Łódź wyposażona jest w światła nawigacyjne i sygnał dźwiękowy. Wnętrze kabiny wykonane jest z drewna mahoniowego Sapeli. Na życzenie można zastosować tapicerkę z dowolnego materiału i koloru. W kabinie jest składany stolik przy którym mogą usiąść cztery osoby oraz jedna osoba na przesuwnym na boki siedzeniu sternika. Po złożeniu stolika kabiny tworzy się dwuosobowa koja.

W wyposażeniu gospodarczym kabiny jest zlewozmywak, opcjonalnie lodówka firmy Vitrifrigo zasilana napięciem 12-24 V i mocy 33 W, kuchenka spirytusowa jednopalnikowa (w opcji wymiana na dwupalnikową kuchenkę gazową) oraz zlewozmywak. W dolnej części znajduje się zamykana kabina z toaletą elektryczną oraz miską zlewu z wyjmowaną słuchawką prysznicową. Można zastosować toaletę chemiczną, ręczną lub z systemem ciśnieniowym Vaccum. Opróżnienie zbiornika fekaliów następuje poprzez użycie pompy zamontowanej przy zbiorniku lub wyssania podczas postoju w marinie. W części dziobowej kabiny jest dwuosobowa koja (materace pokryte materiałem w dowolnie wybranym kolorze). Na pulpicie sternika znajdują się urządzenia informacyjne i sterujące układem elekrycznym i napędowym łodzi. Koło sterowe wykonane jest z mahoniu i chromowanej obręczy (opcjonalna wymiana na inny rodzaj i kształt). Do gniazd elektrycznych łodzi można podłączyć urządzenia zasilane napięciem 230 V.

Na łodzi zamontowano 130-litrowy zbiornik wodny oraz 80-litrowy zbiornik paliwa. Wskaźniki pojemności do zbiorników są umieszczone w pulpicie sternika. Schowek na gaśnicę znajduje się w części rufowej. Na plateformie kąpielowej zainstalowana jest czterostopniowa drabinka ułatwiająca wejście do wody oraz prysznic do wody ciepłej-zimnej. W części dziobowej opcjonalnie można umieścić drabinkę lub kotwicę oraz zamontować elektryczną wciągarkę kotwicy sterowaną zewnętrznymi włącznikami nożnymi przy wciągarce lub przełącznikami w pulpicie sternika. Na zewnątrz łodzi można zamontować uchwyty do wędek w części rufowej lub na dachu kabiny. Akumulatory ładowane są automatycznie po podłączeniu złącza do gniazda portowego.